Szukasz pracy opiekuńczej w Niemczech dla par z partnerem, małżonkiem lub bliską osobą? Chcesz pracować razem nad zleceniem? Dowiedz się najpierw, co oznacza podwójna dyspozycyjność i jakie są warunki pracy.

 
Praca w opiece dla par - dla kogo będzie odpowiednia?

W niemieckiej opiece podwójne zlecenia są dostępne dla par, przyjaciół i rodzeństwa. W Niemczech korzystne jest wybieranie par, które się znają. Łatwiej jest wtedy zorganizować pracę. Ważne jest również, aby uzgodnić, w jaki sposób zostaną podzielone zadania i kto będzie miał czas wolny.

Ten rodzaj pracy jest najczęściej wybierany przez osoby z doświadczeniem w opiece. Osoby, które nie mogą znaleźć pracy w opiece w Polsce, czasami podejmują pracę w opiece dla par. Chcą też wspólnie zarobić za granicą i spróbować swoich sił w tym zawodzie. W Niemczech najlepsze kwalifikacje do podjęcia się tej roli mają osoby z dużym doświadczeniem w opiece w parze i wykonywaniu prac opiekuńczych. Co najważniejsze, są to doświadczeni opiekunowie, którzy zachęcili swojego partnera do pracy. W Niemczech praca opiekuńcza nie jest zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Mężczyźni również mogą być świetną pomocą przy najtrudniejszych zadaniach. Wykorzystanie siły jest wymagane do podnoszenia, zmiany pozycji i pomagania osobom w siadaniu. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z zaawansowaną chorobą lub otyłością.


Jak mogę przygotować się do pracy w opiece dla pary?

Praca w branży opiekuńczej może być trudna dla wielu osób, ponieważ są one oddzielone od swoich bliskich przez długi czas. Każdemu nowemu zadaniu towarzyszy stres, który może nasilać poczucie samotności i bezradności. Rozłąka może mieć negatywne skutki, ale można się przed nią uchronić. Warto w takim przypadku rozważyć pracę opiekuńczą dla par. W sprawdzonych agencjach opieki nad dziećmi można znaleźć oferty pracy dla par lub małżeństw w Niemczech.
 
Ważne jest, aby przy wyborze pracy dla opiekunki do pary planować z wyprzedzeniem. W pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się z opisem stanowiska i rozważyć poziom trudności oraz zakwaterowanie. Konieczna będzie weryfikacja wynagrodzenia. Ważna będzie zarówno wysokość wynagrodzenia, jak i waluta czy forma rozliczenia. Niektóre zlecenia określają płatność za cały kontrakt, a nie np. miesięczną ratę. W takim przypadku ważna jest również waluta. Zazwyczaj jest ona podawana w walucie danego kraju, tj. w Niemczech jest to euro. Jeśli chcesz przeliczyć waluty, najlepiej omówić to bezpośrednio z pracodawcą.